Mednarodna delavnica o srebrni ekonomiji tudi s profesoricami s PF UM

Datum objave: 10.04.2019 | Datum poteka: 31.12.2020

Novica je potekla!

Na UM poteka to sredo, 10. aprila 2019, mednarodna delavnica o srebrni ekonomiji, na kateri bodo spregovorili o pomembnosti aktivnega staranja ter vlogi, ki jo lahko ima univerza pri tem. Strokovnjaki iz tujine nam bodo predstavili, kako se tega lotevajo na nekaterih drugih evropskih univerzah, zaposleni na Univerzi v Mariboru pa bodo predstavili naše dejavnosti na področju aktivnega staranja. Na dogodku gostuje gospa Christine O'Kelly z Dublin City University, ki vodi Omrežje starosti prijaznih univerz, v katerem trenutno sodeluje 42 univerz, ki si prizadevajo uresničevati načela staranju prijazne univerze.

Na delavnici sodelujejo tudi profesorice Pravne fakultete Univerze v Mariboru, red. prof. dr. Janja Hojnik kot vodja panela, izr. prof. dr. Suzana Kraljić in doc. dr. Petra Weingerl.

​Delavnica bo potekala v angleškem jeziku in v treh panelih:

1. Globalne perspektive razvijanja srebrne ekonomije

Global Perspectives of Silver Economy Development