Pravna fakulteta je bogatejša za dva nova doktorja znanosti

Datum objave: 11.03.2019 | Datum poteka: 31.12.2020

Novica je potekla!

V četrtek, 7.3.2019, je rektor UM promoviral deset doktorjev znanosti med njimi tudi Marjana Špilarja in Damjana Oroža s Pravne fakultete Univerze v Mariboru, ki sta pridobila strokovni naziv doktor znanosti na tretji stopnji bolonjskega programa, ki je najvišja stopnja nudenja znanja na določenem področju.

Dr. Marjan Špilar je doktoriral z naslovom doktorske disertacije "Posebni instituti davčnega postopka v razmerju do varstva javnega interesa in varstva pravic zavezancev", pod mentorstvom red. prof. dr. Bojana Škofa in somentorstvom izr. prof. dr. Boža Grafenauerja.

Dr. Damjan Orož je doktoriral z naslovom doktorske disertacije "Ugovor v izvršbi in njegov vpliv na stopnjo pravne varnosti", pod mentorstvom izr. prof. dr. Tomaža Keresteša in somentorstvom red. prof. dr. Vesne Rijavec.

Iskrene čestitke novima doktorjema znanosti.