Regionalni finale tekmovanja European Law Moot Court v Firencah

Datum objave: 27.02.2019 | Datum poteka: 31.12.2020

Novica je potekla!

Ekipa Pravne fakultete Univerze v Mariboru v sestavi: Danaja Plohl, Mihael Pojbič ter Tamara Dugar, se je med 21. in 24. februarjem pod mentorstvom doc. dr. Petre Weingerl in študenta Aljoše Polajžarja, udeležila tekmovanja European Law Moot Court (ELMC), ki je potekalo v Firencah na European University Institute (EUI).

Regionalni finale je imel posebno noto, saj je šlo za 30 obletnico prve izvedbe tekmovanja, ki je potekalo prav v Firencah na EUI. Ob naši fakulteti je nastopalo še 11 drugih uglednih pravnih fakultet, med drugim Columbia Law School (New York), Lund University Faculty of Law, Panthéon-Assas University Paris, Université catholique de Louvain, College of Europe (Brugge), itd.

Naša ekipa se je odlično odrezala, a se žal kljub dobrim nastopom ni uvrstita v veliki finale tekmovanja, ki bo potekalo aprila v Luxembourgu na Sodišču EU.

Ekipi čestitamo za nastope na tekmovanju ter vso opravljeno delo v zadnjih šestih mesecih.