V goste prihaja sodnik Hon. Frank J. LaBuda

Datum objave: 11.04.2018 | Datum poteka: 16.04.2018

Novica je potekla!

Zavod PIP – Pravni in informacijski center Maribor v sodelovanju s Pravno fakulteto Univerze v Mariboru vabi na predavanje z naslovom »The People vs. Trump« (Analiza neodvisnosti sodstva).

Predavanje bo izvajal newyorški sodnik Hon. Frank J. LaBuda, New York State Judge and Surrogate in sicer v ponedeljek, 16. aprila 2018, ob 12. uri, Senatna soba, Pravna fakulteta, Mladinska 9, Maribor.

Udeleženci boste imeli priložnost iz prve roke slišati izkušnje o sodnem sistemu v ZDA, kar vam bo dalo edinstven vpogled v primerjavo z evropskim kontinentalnim pravnim redom.
Nekaj vsebinskih poudarkov:

• sistem (hierarhija) sodišč v ZDA (zvezna sodišča, sodišča posameznih držav),
  • analiza neodvisnosti sodstva
  • predstavitev primera People vs. Trump

Udeležba na srečanju je brezplačna.

Srečanje bo potekalo v angleškem jeziku.

Vabljeni!

Predavanje je del programa »Pravnik v praksi«, ki ga sofinancira Mestna občina Maribor. Udeležbo gostujočega strokovnjaka je podprla U.S. Embassy Ljubljana.