Obvestila

Na voljo le še nekaj mest za ekskurzijo v Hišo EU, ki ji bo sledil obisk Ustavnega sodišča RS

Datum objave: 07.05.2019 | Datum poteka: 09.05.2019

Obvestilo je poteklo!

Obveščamo vas, da se je zaradi odjav sprostilo še nekaj mest za ekskurzijo v Hišo EU. Pohitite s prijavo in si zagotovite svoj sedež na avtobusu.

Prijavite se na spletnem obrazcu >>tukaj<<.

Dan pred letošnjim Dnevom Evrope na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru organiziramo prvi obisk Hiše EU v Ljubljani. Ekskurzija je v prvi vrsti namenjena študentom 1. letnika univerzitetnega študija v okviru predmeta Pravni red in institucije EU, a ker v preteklih letih tovrstne ekskurzije ni bilo, sprejemamo tudi prijave študentov višjih letnikov (vendar ne za več kot 100 oseb, glede na razpoložljive sedeže v dvorani Hiše EU).
Obisku Hiše EU bo sledil še obisk Ustavnega sodišča RS, kjer nas bo sprejel predsednik US RS, prof. dr. Rajko Knez. Ta bo udeležencem predstavil uporabo prava EU s strani Ustavnega sodišča RS.

Predvidene aktivnosti v Hiši EU:

Sprejem in vodenje po medijskih postajah;
Izvedbo kviza Doživi Evropo;
Izvedbo predstavitve Evropske unije, vključno z možnostmi zaposlitve.

Stroške prevoza z avtobusom krije Pravna fakulteta Univerze v Mariboru, vstopnine v Hišo EU pa ni.
Za več informacij se obrnite na profesorico Janjo Hojnik (janja.hojnik@um.si).

Vljudno vabljeni!