Okrogla miza: "Slovenija v letu 2019 - Kam naprej?"

Datum objave: 05.12.2018 | Datum poteka: 15.12.2018

Obvestilo je poteklo!

Vljudno vabljeni na okroglo mizo na temo »Slovenija v letu 2019 -kam naprej?«

Dogodek, ki ga organizira Študentski svet Pravne fakultete, se bo odvijal 10. decembra s pričetkom ob 10.00 uri v Auditorium Maximum.

Na okrogli mizi bodo v diskusiji sodelovali zanimivi gostje in sicer:
- Tanja Fajon, evropska poslanka
- prof. dr. Boštjan Udovič, Fakulteta za družbene vede Ljubljana
- prof. dr. Janja Hojnik, Pravna fakulteta Maribor

Okroglo mizo pa bo vodil Matija Stepišnik, glavni urednik časnika Večer.

Okrogla miza z naslovom »Slovenija 2019 – kam naprej?« bo v prvem delu zajemala predvsem videnje povabljenih gostov na to, kakšna bo Slovenija v prihodnjem letu. Nato se bomo poglobili predvsem v aktualno problematiko migracijskih gibanj, tako v Sloveniji kot v Evropski uniji ter podrobneje obravnavali polemiko Marakeškega sporazuma. Ali je upati, da bo Slovenija ostala socialna država, ali bomo znali biti humani tudi v prihodnje? Katera družbena gibanja so v porastu in kako se odzvati nanje? Kako pomembno je za kakovostno delovanje družbenega sistema hitro odzivanje na izzive in pravočasno sprejemanje ustreznejše zakonodaje?

Prijazno povabljeni, da se okrogle mize udeležite in aktivno sodelujete s postavljanjem vprašanj našim povabljenim gostom!