Novice-mediji

Radio Maribor: Razpetost našega šolstva med vzgojo in izobraževanjem... teme in dileme pred začetkom šolskega leta v gosteh izr. prof. dr. Borut Holcman

Datum objave: 08.09.2023 | Datum poteka: 31.12.2030

Konec meseca avgusta je v Radijski delavnici znancev gostoval izr. prof. dr. Borut Holcman na temo: šola med vzgojo in izobraževanjem. Sodelovali so štirje šolniki, ki so skušali vsak s svojega zornega kota dopolniti pripoved o tem kako naj bi sodobna šola pomagala pri formatiranju mladega človeka. Sociologinja dr. Jana Goriup - zaslužna profesorica mariborske Univerze – tudi predstojnica katedre za socialno gerontologijo na Alma Mater Europea, Eva Škobalj - prof. španščine na 1. mariborski gimnaziji. Marija Lešer – nekdanja dijakinja, učiteljica slovenščine in zdaj ravnateljica Tretje mariborske gimnazije in Borut Holcman - nekdanji katoliški duhovnik, zdaj pa profesor zgodovine prava na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru in član pedagoške mreže mariborske Univerze. Oddajo je pripravil in vodil Tone Petelinšek.