European Jessup Friendly 2024

Datum objave: 04.03.2024 | Datum poteka: 31.12.2099

Med 29. februarjem in 3. marcem 2024 je v Bratislavi potekalo evropsko predtekmovanje Philip C. Jessup Moot Court Competition. Udeleženih je bilo 15 ekip iz: Universität Wien, University of Cyprus, Charles University, Eötvös Loránd University, Law Society Ireland, University of Jordan, University of Prishtina, Université du Luxembourg, Facultas Iuridica Iustinianus Primus, Babes Bolyai University, University of Bucharest, Trnava University, University of Ljubljana, University of Maribor in Geneva Graduate Institute.

Pravno fakulteto UM so pod mentorstvom Leona Brulca, Patricije Glavica, asist. Žive Šuta, prof. dr. Petre Weingerl in prof. dr. Matjaža Tratnika zastopali štirje tekmovalci: Hana Jeram, Marko Čeh, Kristina Lahovnik in Zala Heric. Po uspešnih nastopih v štirih preliminarnih tekmah se je ekipa uvrstila v četrtfinale in nato še v polfinalemed najboljše štiri ekipe tekmovanja. V polfinalu se je pomerila z ekipo praške pravne fakultete in z izidom sodniškega glasovanja 2:1 izgubila. Tekmovanje European Jessup Friendly 2024 je bila odlična izkušnja za tekmovalce naše fakultete, ki se bodo v prihodnjem mesecu udeležili mednarodnega dela tekmovanja v Washington D.C.