Predstavitev Erasmus+ programa

Datum objave: 10.03.2024 | Datum poteka: 31.12.2099

V sredo 6. marca 2024 je na PF potekala predstavitev Erasmus + programa. Namen predstavitve je bil seznanitev študentov o samem programu in njegovih ključnih informacijah, ki bi študente spodbudile oziroma olajšale odločitev in postopek prijave za izbrano Erasmus+ študentsko mobilnost. Predstavljene so bile študijske mobilnosti, mobilnosti za opravljanje pripravništva ali prakse ter kratki intenzivni programi (KIP). Osnovne informacije o mobilnosti (npr. potek postopka prijave, partnerske institucije, finančne informacije,…) podale študentom Urša Segala iz mednarodne pisarne UM in prof. dr. Suzana Kraljić, Erasmus koordinatorica na PF UM, ter Rebeka Livić, strokovna delavka na področju Erasmus+ na PF UM. Študente je nagovoril tudi Matej Makoter Rožmarin, Erasmus+ ambasador PF UM, ki je predstavil tudi svoje vtise glede svoje študijske izmenjave na PF Cardinal Stefan Wyszynski University v Varšavi (Poljska). Svoje izkušnje sta s študenti delila tudi mlada raziskovalka Živa Šuta, ki je predstavila svoje izkušnje v okviru študentske mobilnosti na PF University of Ghent (Belgija) kakor tudi v programu KIP (University of Copenhagen, Danska). Spodbudne besede glede Erasmus+ mobilnosti je študentom posredovala tudi mladi raziskovalec Aljoša Polajžar, ki si je svoje mednarodne izkušnje in nova znanja pridobival na PF University of Maastricht (Nizozemska).

Vsi udeleženci promocijske dejavnosti so na koncu na študente naslovili spodbudne besede in priporočila glede vključitve v eno izmed možnih Erasmus+ mobilnosti.