Gostujoče predavanje prof. dr. Stevena Obermana

Datum objave: 18.04.2024 | Datum poteka: 14.05.2024

V ponedeljek, 13. maja 2024, ob 11.30 uri, bo v predavalnici Auditorium Maximum1 gostujoče predavanje v okviru Fulbright programa, ki ga bo izvedel prof. dr. Steven Oberman.

Prof. dr. Steven Oberman je od leta 1993 izredni profesor na Pravni fakulteti Univerze v Tennesseeju. Leta 2019 je kot Fulbrightov profesor prava poučeval ameriško kazensko pravo in ameriško sodno zagovorništvo na Univerzi v Latviji. Leta 2023 je poučeval na Univerzi Eötvös Loránd v Budimpešti na Madžarskem – najstarejši neprekinjeno delujoči univerzi na Madžarskem in uvrščeni med 2 % najboljših univerz na svetu.

Je soavtor knjige »Drunk Driving Defense« z Lawrenceom Taylorjem in avtor knjige »DUI: The Crime & Consequences in Tennessee«.

Predaval bo na temo: "American Juries—Why They Exist and How They Work”.

Vljudno vabljeni na predavanje.