Razpis za vpis v dodiplomske in enovite magistrske študijske programe 2024/25

Datum objave: 12.03.2024 | Datum poteka: 30.09.2024

​​Objavljen je Razpis za vpis v dodiplomske in enovite magistrske študijske programe v študijskem letu 2024/25. Na spletni strani moja.UM > Vpis na dodiplomski študij lahko kandidatke in kandidati najdete informacije o postopku prijave in vpisa, prijavnih rokih, načinu prijave ter o razpisanih študijskih programih in vpisnih pogojih.

Kandidatke in kandidati se za vpis na dodiplomske in enovite magistrske študijske programe prijavite na spletnem portalu eVŠ  (odpiranje v novem zavihku).

Prvi prijavni rok se odpre 20. februarja 2024.

​Izpostavljamo:

➡ 16. in 17. februarja 2024 bodo potekali INFORMATIVNI DNEVI.

➡ Vabimo vas k branju uspešnih zgodb študentk in študentov Pravne fakultete Univerze v Mariboru.

KDAJ SE PRIJAVIM? (za več informacij klikni na preberi več)
Prijavni roki​ za državljane RS in državljane držav članic EU ter Slovence brez slovenskega državljanstva (​prijava za vpis v 1. letnik, za vzporedni študij in študij diplomantov na enovitih magistrskih študijskih programih):
Prvi prijavni rok: od 20. februarja do 20. marca 2024
Kandidati/-ke lahko oddajo eno prijavo, v kateri po prednostnem vrstnem redu navedejo do tri (3) študijske želje.
Drugi prijavni rok: od 21. do 27​​. avgusta 2024
Rok za zapolnitev še prostih vpisnih mest: od 25. do 26. septembra 2024 do 10. ure
Kandidati/-ke lahko oddajo največ tri (3) prijave, v vsaki lahko navedejo eno študijsko željo.
Prijava za vzporedni študij in študij diplomantov na enovitih magistrskih študijskih programih​od 1. do 16. septembra 2024 (za študijske programe, pri katerih se preverjajo posebne nadarjenosti, sposobnosti in spretnosti, je potrebno prijavo oddati od 20. februarja do 20. marca 2024​​​).
Kandidati/-ke lahko oddajo več prijav, v vsaki navedejo eno študijsko željo.
Prijavni roki za državljane držav nečlanic EU (prijava za vpis v 1. letnik):
Prvi prijavni rok: od 20. februarja do 19. aprila 2024.
Kandidati/-ke lahko za vpis na Univerzo v Mariboru oddajo eno prijavo, v kateri po prednostnem vrstnem redu navedejo do tri (3) študijske želje (študijske programe Univerze v Mariboru).

​Vsem kandidatom z veljavno prijavo bo izdan sklep o rezultatu izbirnega postopka najkasneje do 2. septembra 2024 - razen za kandidate, ki so oddali prijavo za izvedbo v angleščini.

Drugi prijavni rokod 5. do 6. septembra 2024.
Kandidati/-ke lahko za vpis na Univerzo v Mariboru oddajo največ tri (3) prijave, v vsaki lahko navedejo eno študijsko željo (študijski program Univerze v Mariboru)​.

Prijavni roki za državljane držav nečlanic EU (prijava za vpis v 1. letnik):
​SAMO ZA ŠTUDIJSKE PROGRAME Z IZVEDBO V ANGLEŠČINI
Prvi prijavni rok: od 20. februarja do 19. aprila 2024.

​Vsem kandidatom z veljavno prijavo na študijske programe v angleškem jeziku bo izdan sklep o rezultatu izbirnega postopka najkasneje do 17. junija 2024.
Drugi prijavni rokod 5. do 6. septembra 2024.

Prijavni rok za vpis v višji letnik ​(za vse kandidate ne ​glede na državljanstvo):
​​Od 1. do 16. septembra 2024 (za študijske programe, pri katerih se preverjajo posebne nadarjenosti, sposobnosti in spretnosti, je potrebno prijavo oddati od 20. februarja do 20. marca 2024).
Kandidati/-ke lahko oddajo več prijav, v vsaki navedejo eno študijsko željo.​

Kje in kako se prijavim na dodiplomski študij?

Prijavo za vpis oddajte do roka, ki je naveden v razpisu, preko elektronske vloge na spletnem portalu eVŠ (odpiranje v novem zavihku) s kvalificiranim digitalnim potrdilom, smsPASS-om, e-osebno izkaznico, AAI-računom (račun avtentikacijske in avtorizacijske infrastrukture) ali uporabniškim imenom in geslom preko sistema SI-PASS.

POSREDOVANJE DOKAZIL K PRIJAVI ZA VPIS: V prijavno-sprejemnih postopkih za vpis v študijsko leto 2024/25 morate elektronsko preko portala eVŠ oddati tudi vsa​ k prijavi zahtevana dokazila. Preberite si več o tem, kako odda​ti dokazila hkrati​ s prijav​o za vpis in kako naknadno  (odpiranje v novem zavihku).​