Pripomočki za študij za študente s posebnimi potrebami

Univerza v Mariboru si v sodelovanju z Društvom študentov invalidov Slovenije prizadeva ustvariti vključujoče in kakovostno izobraževalno okolje za študente s posebnimi potrebami oz. invalide.

S tem obvestilom vas želimo informirati o možnostih pridobitve novih ali izposoje rabljenih pripomočkov za študij.

Na Društvu študentov invalidov Slovenije je na voljo elektronska prenosna lupa in pa program za povečavo zaslonske slike Dolphin na USB nosilcu.

Društvo študentov invalidov Slovenije v sodelovanju s Študentsko organizacijo Univerze v Mariboru (ŠOUM) podeljuje sredstva za sofinanciranje nakupa novih, medicinsko tehničnih pripomočkov za študij in vsakdanje življenje. Več si lahko preberete v objavi ŠOUM v sodelovanju z DŠIS ponovno razpisuje sredstva za sofinanciranje nakupa medicinskih ali tehničnih pripomočkov in inštrukcij za študente s posebnimi potrebami .

V kolikor strošek nakupa pripomočka presega sredstva, ki so na voljo v sodelovanju s Študentsko organizacijo Univerze v Mariboru, Društvo študentov invalidov Slovenije zbira sredstva s pomočjo drugih donatorjev preko posebnega sklica za vsakega študenta posebej. Za podrobnejše informacije lahko pišete na alenka@dsis-drustvo.si.

Tudi na fakultetah Univerze v Mariboru so na voljo določeni pripomočki, ki jih lahko študenti uporabljajo ali si jih izposodijo v času študija. Za več informacij o razpoložljivih pripomočkih na izbrani fakulteti UM se obrnite na ustrezno kontaktno osebo fakultete UM za pomoč in informacije študentom s posebnim statusom.

Do nekaterih pripomočkov ste študenti upravičeni tudi preko Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije. Več o tem, kateri pripomočki so kriti in kakšen je postopek pridobitve, si lahko preberete na ZZZS - Pravica do medicinskih pripomočkov.