Ponovno opravljanje izpita z namenom zvišanja ocene

Drugi in tretji odstavek 14. člen Navodil o prispevkih in vrednotenju stroškov na Univerzi v Mariboru št. 012/N 2/2023/412-SF

Študenti, ki opravljajo komisijske izpite z namenom višanja ocene, kot določata 15. in 27. člen Pravilnika o preverjanju in ocenjevanju znanja na Univerzi v Mariboru, imajo pravico do brezplačnega opravljanja komisijskega izpita v skladu s tretjim odstavkom tega člena.

Število brezplačnih opravljanj komisijskega izpita iz prejšnjega odstavka tega člena se določi glede na čas trajanja (število letnikov) študijskega programa na posamezni stopnji študija tako, da za vsak letnik na posamezni stopnji študenti pridobijo pravico do dveh brezplačnih pristopov. Študenti lahko vse brezplačne pristope koristijo kadar koli v času študija na posamezni stopnji (teoretično lahko študent vseh 6 brezplačnih pristopov koristi v 1. letniku študijskega programa).