Višanje ocen študentov, ki so študijske obveznosti opravili na Erasmus študijski izmenjavi

Študent, ki se mu je v postopku priznavanja študijskih obveznosti po vrnitvi z izmenjave priznal v tujini na partnerski instituciji opravljen predmet z oceno, ocene predmeta ne more zviševati na UM, saj mu je bila ocena dodeljena pod drugimi pravili in pogoji.

Na fakulteti se v postopku priznavanja zgolj prizna, da je študent dosegel učne cilje dotičnega predmeta oz. pridobil zahtevane kompetence, ocena pa se avtomatično pretvori po primerjalni ocenjevalni lestvici na ustrezno oceno UM.

Študent lahko oceno, ki jo je pridobil na partnerski instituciji v tujini, zvišuje samo na tej instituciji. Enako velja tudi za tuje študente na izmenjavi na UM, ki lahko zvišujejo oceno samo na fakulteti, kjer je bil ocenjen in pod enakimi pogoji, kot veljajo za vse študente na UM.

Če študent ni zadovoljen z oceno, ki jo je pridobil v tujini, takšnega predmeta ne rabi vključiti v priznavanje na UM. V primeru, da mu je bila ocena že priznana, lahko zaprosi za razveljavitev priznavanja ocene.