Novice-mediji

Red. prof. dr. Janja Hojnik o izgubljeni tožbi Slovenije proti Hrvaški glede Ljubljanske banke, 16. decembra 2020

Datum objave: 23.12.2020 | Datum poteka: 31.12.2030

Prof. dr. Janja Hojnik s Pravne fakultete UM v Odmevihdne 16. decembra 2020 o tem, da je Evropsko sodiške nepristojno za spor s Hrvaško.
Celoten prispevek si oglejte na tej povezavi (od 3'15 minute dalje).

Na Radiu Slovenija v Dogodki in odmevi glede izgubljene tožbe Slovenije proti Hrvaški glede Ljubljanske banke (od 10'40).
Prispevku prisluhnite tukaj.

Veliki senat Evropskega sodišča za človekove pravice je razsodil, da sodišče ni pristojno za meddržavno tožbo Slovenije proti Hrvaški zaradi terjatev Ljubljanske banke do hrvaških podjetij. Odločitev je dokončna. Več o tem tukaj.

Profesorica prava EU-ja na Pravni fakulteti v Mariboru Janja Hojnik je za STA dejala, da je bila sodba Evropskega sodišča za človekove pravice (ESČP), da ni pristojno za meddržavno tožbo Slovenije proti Hrvaški zaradi terjatev Ljubljanske banke do hrvaških podjetij, pričakovana. Vsebinsko pa se z njo ne strinja povsem.

Več na STA oz. celotno vsebino si je mogoče prebrati na Ius - info.

O temu tudi na 24 ur ter v osrednji informativni oddajo RTV SLO Dnevnik (okoli 3'30).