Anja Aleksič nagrajenka 1. javnega natečaja za diplomska, magistrska in doktorska dela s področja človekovih pravic

Datum objave: 03.10.2022 | Datum poteka: 31.12.2030

29. septembra 2022 je v Ljubljani v prostorih institucije Varuha človekovih pravic Republike Slovenije potekala podelitev priznanj nagrajencem 1. javnega natečaja za diplomska, magistrska in doktorska dela s področja človekovih pravic. Z javnim natečajem se želi spodbujati raziskovalno dejavnost študentov vseh treh ravneh visokošolskega študija na področju človekovih pravic. Nagrade je podeli Varuh človekovih pravic Peter Svetina.

Med nagrajenci je bila tudi naša študentka Anja Aleksič, ki je osvojila 3. mesto med magistrskimi deli. Anja Aleksič je prejela nagrado za magistrsko delo »Ženske in otroci – najpogostejše žrtve nasilja in zlorab v družini«, ki jo je napisala pod mentorstvom prof. dr. Suzane Kraljić.

Anji Aleksič kakor tudi mentorici prof. dr. Suzani Kraljić ob tej priložnosti iskreno čestitamo!