Delegacija Pravne fakultete Univerze v Mariboru na tekmovanju GöMUN 2023

Datum objave: 03.07.2023 | Datum poteka: 31.12.2030

Delegacija Pravne fakultete Univerze v Mariboru se je med 1. in 4. junijem pod mentorstvom asist. Jana Stajnka udeležila tekmovanja GöMUN 2023, ki je potekalo na Georg-August-Universität Göttingen v Nemčiji. Tekmovalci so se na tekmovanju odlično odrezali. Marko Čeh si je prislužil naziv Best Delegate v okviru odbora NATO. Tudi Tinkara Lečnik si je v odboru Human Rights Council (HRC) prislužila honourable mention. Čeprav si nista priborili nagrad, pa sta tudi Melissa Smovnik in Lisa Strouken v okviru odborov Disarmament and International Security  Committee (DISEC) in Security Council (SC) odlično zastopali interese držav, ki so jima bile dodeljene.

Göttingen Model UN (GöMUN) ima bogato zgodovino, saj je šlo že za 14. tovrstno tekmovanje, ki se izvaja enkrat letno. Gre za tekmovanje iz znanja v okviru Model United Nations (MUN) konferenc. Na teh se po pravilih postopka, ki veljajo za posamezen odbor mednarodne organizacije, obravnavajo pereče teme, ki pestijo mednarodno skupnost. Vsak delegat predstavlja po eno državo članico posameznega odbora (na primer Odbora ZN za človekove pravice), debata pa v celoti poteka v angleškem jeziku, kar pripomore ne le h krepitvi retoričnih in pogajalskih sposobnosti, ampak tudi bogatenju besedišča.