Doc. dr. Petra Weingerl na XXI. Dnevih civilnega in gospodarskega prava

Datum objave: 25.04.2023 | Datum poteka: 31.12.2030

V četrtek in petek, 20. in 21. aprila 2023, je doc. dr. Petra Weingerl sodelovala na XXI. Dnevih civilnega in gospodarskega prava v Bernardinu v organizaciji Inštituta za primerjalno pravo pri Pravni fakulteti v Ljubljani. V četrtek je sodelovala na okrogli mizi z naslovom "Diskriminacija in zasebno pravo", v petek pa je predavala v sekciji o novem Zakonu o varstvu potrošnikov na temo upravnega in kazenskega varstva v ZVPot-1 v luči načela pravne varnosti. S tema temama se doc. dr. Weingerl poglobljeno ukvarja v okviru podoktorskega temeljnega raziskovalnega projekta Z5-3220 z naslovom »Odvračilnost kot koncept v okviru zasebnega uveljavljanja prava EU« in Jean Monnet modula Fundamental Rights in EU Business Law and Policy (FURBUS).