Mednarodni simpozij IASJF na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru

Datum objave: 30.05.2019 | Datum poteka: 31.12.2030

Pravni fakulteti Univerze v Mariboru je bila 27. in 28. maja 2019 zaupana organizacija 12. mednarodnega simpozija IASJF (International Academy for the Study of the Jurisprudence of the Family). Priznani domači in tuji pravni strokovnjaki (Srbija, Čile, Izrael, Španija, Kenija, Italija, ZDA, Poljska, Slovenija) so predstavili zanimive prispevke, ki so vsebinsko sledili krovni temi simpozija (»Family and Technology: Challenges and Opportunities«). Udeleženci so tako razpravljali o varnosti otrok na internetu, vplivu sodobnih tehnologij na kreiranje družinskih razmerij (npr. OBMP), o vplivu digitalne tehnologije na t.i. digitalne imigrante, o vplivu IT na sodne postopke idr.

Za pomoč pri organizaciji simpozija se posebej zahvaljujemo JK Group, pravna in davčna pisarna d.o.o. in Ilich slaščičarstvo d.o.o.