Prof. dr. Darja Senčur Peček in Aljoša Polajžar na posvetu »Stop prekarnosti, čas je za dostojno delo!«

Datum objave: 28.03.2023 | Datum poteka: 31.12.2030

V dvorani Državnega sveta RS se je dne 27. marca 2023 odvil posvet »Stop prekarnosti, čas je za dostojno delo!« v soorganizaciji Državnega sveta RS, Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti RS in Sindikata Mladi plus. Namen posveta je bil jasno opredeliti pojem prekarnosti in ugotoviti, kako se lahko s konkretnimi ukrepi zoperstavimo neželenim oblikam prekarnega dela. Posvet se je pričel s pozdravnimi nagovori predsednice Sindikata Mladi plus Tee Jarc, predsednika Državnega sveta Republike Slovenije Marka Lotriča in ministra za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Luke Mesca. V nadaljevanju so govorci naslovili različne težave in različne oblike prekarnega dela, med drugim, tudi prof. dr. Darja Senčur Peček, ki je predstavila referat o prikritih delovnih razmerjih in ekonomsko odvisnih osebah ter Aljoša Polajžar, asistent na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru, ki je predstavil delo prek spletnih platform.

Posnetek celotnega posveta je na voljo na spletni strani Državnega sveta na povezavi >>> TUKAJ.