Slavnostni podpis sporazuma z Vrhovnim državnim tožilstvom RS

Datum objave: 01.03.2023 | Datum poteka: 31.12.2030

Dne 1. marca 2023 je Pravno fakulteto Univerze v Mariboru obiskal generalni državni tožilec g. Drago Šketa in pri predmetu Kazensko procesno pravo izr. prof. dr. Mihe Šepca predstavil vlogo Vrhovnega državnega tožilstva ter se srečal z dekanico Pravne fakultete UM red. prof. dr. Vesno Rijavec na slavnostnem podpisu Sporazuma o sodelovanju med Vrhovnim državnim tožilstvom RS (VDT RS) in Pravno fakulteto Univerze v Mariboru. Na podlagi sporazuma si bo Pravna fakulteta UM prizadevala, da se bodo njeni študenti seznanjali s poslovanjem in delovanjem VDT RS in ustvarjala pogoje za sodelovanje zaposlenih na VDT RS v pedagoškem procesu fakultete, medtem ko si bo VDT RS prizadevalo za vključevanje študentov v praktično delo in pridobivanje izkušenj pri delu VDT RS.