Slovensko - poljski simpozij in podpis dveh sporazumov

Datum objave: 10.05.2023 | Datum poteka: 31.12.2030

Na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru je v ponedeljek, 8. maja 2023, potekal slovensko – poljski simpozij na temo »THE PRINCIPLE OF CITIZEN'S TRUST IN THE STATE AND LAW«. Simpozij, ki se je izvedel hibridno (delno v živo in delno na daljavo), je združil priznane slovenske in poljske pravne strokovnjake in predavatelje, ki so v svojih prispevkih polemizirali o načelu zaupanja državljanov v državo in pravo z različnih javnopravnih in zasebnopravnih vidikov.

Z namenom še dodatne okrepitve sodelovanja sta bila v času obiska poljske delegacije na PF UM sklenjena tudi dva sporazuma o sodelovanju, in sicer med PF UM ter Pravno in upravno fakulteto (University of Opole) ter med PF UM in Pravno fakulteto War Studies University iz Varšave.