Veleposlanica republike Francije obiskala Pravno fakulteto Univerze v Mariboru

Datum objave: 25.04.2023 | Datum poteka: 31.12.2030

V ponedeljek, 24.4.2023, je Pravno fakulteto Univerze v Mariboru obiskala francoska veleposlanica v Sloveniji, gospa Florence Levy, v spremstvu svetovalke gospe Marion Hamonou. Sestali sta se s profesorico prava EU, dr. Janjo Hojnik, s katero sta se pogovarjali o aktualnih izzivih Evropske unije, njeni prihodnosti ter položaju Slovenije v njej.

Pred obiskom PF UM se je gospa Florence Levy srečala z rektorjem Univerze v Mariboru prof. dr. Zdravkom Kačičem. Tema njunega pogovora je bilo sodelovanje na področju mobilnosti študentov, možnosti sodelovanja v okviru aktivnosti Evropske univerze ATHENAter potencialno sodelovanje ob predsedovanju Republike Slovenije Strategiji Evropske unije za alpsko regijo, ki bo v letu 2024.