Priložnost za opravljanje študentske prakse pri odvetniških pisarnah

Datum objave: 06.07.2021 | Datum poteka: 25.07.2021

Obvestilo je poteklo!

Spoštovani študenti,

obveščamo vas, da bodo odvetniške pisarne:

• odvetnice dr. Urške Kežmah,
  • odvetniške pisarne Stamenković in
  • odvetniške družbe Vesenjak,

nudile študentom Pravne fakultete možnost dvotedenskega praktičnega usposabljanja v odvetniški pisarni. In sicer bi odvetnica dr. Urška Kežmah organizirala usposabljanje s pričetkom 23. avgusta, odvetniška pisarna Stamenković s pričetkom 15. avgusta (v pisarni na Ptuju) in odvetniška družba Vesenjak s pričetkom v mesecu septembru.

Izbrani študenti bodo imeli možnost spoznati delo odvetnika in priložnost opravljati pravniška dela v strokovnem kolektivu.

Pogoji za prijavo:

Na praktično usposabljanje se lahko prijavijo študentke in študenti:

• druge stopnje študijskega programa »Pravo« Pravne fakultete Univerze v Mariboru in
  • študenti zaključnih letnikov in absolventi prve stopnje študijskega programa »Pravo« Pravne fakultete Univerze v Mariboru.

V primeru večjega števila prijav se izbira opravi na podlagi razgovora in opravljenega preizkusa. Kot prednostni kriterij se bo upoštevalo sodelovanje na ustni fazi tekmovanja Študentska pravda.

Prijavo pošljite na elektronski naslov: denis.baghrizabehi@um.sido 20. julija 2021. Na prijavi navedite tudi morebitno preferenco glede opravljanja prakse pri določeni pisarni, skupaj s CV-jem in motivacijskim pismom.