Razpis za vpis v dodiplomske in enovite magistrske študijske programe 2023/24

Datum objave: 09.02.2023 | Datum poteka: 30.09.2023

Obvestilo je poteklo!

Objavljen je Razpis za vpis v dodiplomske in enovite magistrske študijske programe v študijskem letu 2023/24. Na spletni strani moja.UM > Vpis na dodiplomski študij lahko kandidatke in kandidati najdete informacije o postopku prijave in vpisa, prijavnih rokih, načinu prijave ter o razpisanih študijskih programih in vpisnih pogojih.

>>>> Na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru razpisujemo 140 vpisnih mest na redni in 25 vpisnih mest na izredni obliki  Univerzitetnega študijskega programa 1. stopnje Pravo.

Kandidatke in kandidati se za vpis na dodiplomske študijske programe prijavite na spletnem portalu eVŠ​. Prijavo za vpis lahko oddate kvalificiranim digitalnim potrdilom, smsPASS-om, e-osebno izkaznico, AAI-računom (račun avtentikacijske in avtorizacijske infrastrukture) ali uporabniškim imenom in geslom preko sistema SI-PASS

IZPOSTAVLJAMO: Podaljšan je prvi prijavni rok za vpis na dodiplomski študij

​​​​​​​​​​​​Podaljšan je prvi prijavni rok za vpis v prvi letnik dodiplomskih in enovitih magistrskih študijskih programov za slovenske in EU državljane ter Slovence brez slovenskega drža​vljanstva na javnih visokošolskih zavodih in koncesioniranih študijskih programih. Prijavo za vpis je možno oddati do 27. marca 2023 preko portala eVŠ.

Objavljamo popravek Rokovnika prijavno-sprejemnega postopka v študijskem letu 2023/2024 za vpis v prvi letnik v dodiplomske in enovite magis​t​rske štu​dijske programe za slovenske državljane in državljane držav Evropske unije ter Slovence brez slovenskega državljanstva na javnih visokošolskih zavodih in koncesioniranih študijskih progr​​amih.

PRIJAVNI ROKI

Prijavni roki​ za državljane RS in državljane držav članic EU ter Slovence brez slovenskega državljanstva
(​prijava za vpis v 1. letnik, za vzporedni študij in študij diplomantov na enovitih magistrskih študijskih programih):

Prvi prijavni rok: od 17. februarja do 27. marca 2023
Kandidati/-ke lahko oddajo eno prijavo, v kateri po prednostnem vrstnem redu navedejo do tri (3) študijske želje.
Drugi prijavni rok: od 21. do 25. avgusta 2023
Rok za zapolnitev še prostih vpisnih mest: od 22. do 25. septembra 2023 do 12. ure
Kandidati/-ke lahko oddajo največ tri (3) prijave, v vsaki lahko navedejo eno študijsko željo.
Prijava za vzporedni študij in študij diplomantov na enovitih magistrskih študijskih programih​od 1. do 15. septembra 2023 (za študijske programe, pri katerih se preverjajo posebne nadarjenosti, sposobnosti in spretnosti, je potrebno prijavo oddati od 17. februarja do 27. marca 2023).
Kandidati/-ke lahko oddajo več prijav, v vsaki navedejo eno študijsko željo.

Prijavni roki za državljane držav nečlanic EU
(prijava za vpis v 1. letnik):

Prvi prijavni rok: od 17. februarja do 20. aprila 2023.
Kandidati/-ke lahko za vpis na Univerzo v Mariboru oddajo eno prijavo, v kateri po prednostnem vrstnem redu navedejo do tri (3) študijske želje (študijske programe Univerze v Mariboru).
Drugi prijavni rokod 6. do 8. septembra 2023.
Kandidati/-ke lahko za vpis na Univerzo v Mariboru oddajo največ tri (3) prijave, v vsaki lahko navedejo eno študijsko željo (študijski program Univerze v Mariboru)​.

Prijavni rok za vpis v višji letnik ​(za vse kandidate ne ​glede na državljanstvo):

Od 1. do 15. septembra 2023 (za študijske programe, pri katerih se preverjajo posebne nadarjenosti, sposobnosti in spretnosti, je potrebno prijavo oddati od 17. februarja do 20. marca 2023).
Kandidati/-ke lahko oddajo več prijav, v vsaki navedejo eno študijsko željo.​

​​POSREDOVANJE DOKAZIL K PRIJAVI ZA VPIS

V prijavno-sprejemnih postopkih za vpis v študijsko leto 2023/24 morate elektronsko preko portala eVŠ oddati tudi vsa​ k prijavi zahtevana dokazila.
Preberite si več o tem, kako odda​ti dokazila hkrati​ s prijav​o za vpis in kako naknadno.

POGOSTA VPRAŠANJA IN ODGOVORI

Izpostavljamo:

➡ Vabimo vas k branju uspešnih zgodb študentk in študentov Pravne fakultete Univerze v Mariboru.

Za več informacij se lahko obrnete na Referat za študentke zadeve Pravne fakultete Univerze v Mariboru.