Obvestila

Razpis za vpis v podiplomske študijske programe Univerze v Mariboru v študijskem letu 2019/2020

Datum objave: 22.03.2019 | Datum poteka: 31.12.2019

Obvestilo je poteklo!

Vlada RS je 21. marca 2019 dala soglasje k Razpisu za vpis v podiplomske študijske programe Univerze v Mariboru za študijsko leto 2019/20.

Razpis za vpis je objavljen na naslednji spletni povezavi: https://www.um.si/studij/podiplomski-studij/Strani/razpis-za-vpis-201920.aspx.

Obenem bi vas radi povabili na prihajajoči INFORMATIVNI DAN ZA PODIPLOMSKI ŠTUDIJ v akademske letu 2019/2020.
Na Pravni fakulteti bo potekal informativni dan za podiplomske študijske programe 23. 5. 2019 ob 15. uriza 2. stopnjo in ob 16. uriza 3. stopnjo, v Senatni sobi / 1. nadstropje, Mladinska ulica 9, Maribor.

NE SPREGLEJTE

Slovencem in državljanom držav članic EU je na voljo le en prijavni rok. V kolikor bodo po zaključenem prijavnem roku fakultetam na študijskih programih ostala nezapolnjena vpisna mesta, jih lahko te ponudijo kandidatom v posebnem roku za zapolnitev še prostih vpisnih mest.

Zaključen prijavni rok pomeni, da je prijava preko spletne aplikacije eVŠ zaprta, da so študenti v primeru omejitve vpisa o tem obveščeni, da je bil v primeru omejitve vpisa izpeljan izbirni postopek ter da so študenti vpisani do roka, določenega s tem razpisom.

SLOVENCI BREZ SLOVENSKEGA DRŽAVLJANSTVA TER TUJCI – DRŽAVLJANI DRŽAV NEČLANIC EU:

1. prijava: od objave razpisnega besedila do najkasneje 31. maja 2019.

2. prijava: v kolikor bodo na posameznih študijskih programih ostala prosta vpisna mesta in jih bodo fakultete razpisale, se lahko kandidati prijavijo z drugo prijavo, in sicer od 8. julija 2019 do najkasneje 8. septembra 2019. Kandidati, ki nameravajo svojo prijavo oddati v drugem prijavnem roku, morajo upoštevati, da se vpisni postopek morda ne bo končal pravočasno.

DRŽAVLJANI REPUBLIKE SLOVENIJE IN DRŽAVLJANI DRŽAV ČLANIC EU:

1. prijava: od objave razpisnega besedila do najkasneje 8. septembra 2019.

2. prijava: V kolikor bodo po zaključenem prijavnem roku fakultetam na študijskih programih ostala nezapolnjena vpisna mesta, jih lahko ta ponudi kandidatom v posebnem roku za zapolnitev še prostih vpisnih mest, ki bo trajal od 23. septembra 2019 do najkasneje 24. septembra 2019 do 12. ure.

OPOZORILA

1. PRIJAVA bo odprta:

a) za Slovence brez slovenskega državljanstva ter tujce: od objave razpisnega besedila do najkasneje 31. maja 2019.

b) za državljane Republike Slovenije in državljane držav članic EU: od objave razpisnega besedila do najkasneje 8. septembra 2019.

Zadnji rok za elektronsko oddajo prijave v eVŠ je 31. maj 2019 za Slovence brez slovenskega državljanstva ter tujce in 8. september 2019 za državljane Republike Slovenije in državljane držav članic EU.

Po tem roku spremembe prijav in njihovo brisanje ne bo več mogoče.

Kandidati lahko za vpis na Univerzo v Mariboru v prvem roku pošljejo največ tri prijave.

Fakultete morajo študente, sprejete v prvem roku, vpisati do roka, ki ga vsaka fakulteta določi interno, vendar ne kasneje kot:

a) do 28. junija 2019 za Slovence brez slovenskega državljanstva ter tujce in

b) do 20. septembra 2019 za državljane Republike Slovenije in državljane držav članic EU.