33. posvetovanje MEDICINA, PRAVO IN DRUŽBA

Datum objave: 01.03.2024 | Datum poteka: 23.03.2024

Dogodek je potekel!

KDAJ: 21. in 22. marca 2024

Medicinska in Pravna fakulteta Univerze v Mariboru v sodelovanju z Zdravniškim in Pravniškim društvom v Mariboru pod okriljem Univerze v Mariboru organiziramo 21. in 22. marca 2024 že 33. tradicionalni posvet Medicina, pravo in družba.

Vsako leto izbiramo najbolj aktualne teme, ki povezujejo obe stroki in z odzivom družbe nanje.
Naslovi letošnjih  tem: Zdravstvo med javnim in zasebnim sektorjem, Pravica do življenja in reproduktivne pravice.

V sredo, 20. marca 2024 bo potekala Študentska okrogla miza po spletu in v živo v angleškem jeziku na temo Umetna prekinitev nosečnosti.

Predavatelji na posvetih so ugledni strokovnjaki s področja medicine in prava tako iz domovine kot tujine. Posveta se vsako leto udeležuje veliko število zdravnikov, pravnikov, sociologov, filozofov in drugih poklicev, ki jih ta področja zanimajo, vabljeni so tudi študentje fakultet Univerze v Mariboru. V okviru teh posvetov izhaja tudi revija Medicine, Law & Society.

Prijavite se lahko na tej povezavi: Prijavnica

V nadaljevanju najdete program posveta. Za morebitna dodatna vprašanja in informacije lahko pokličete na telefonsko številko 02 250 42 38 ali nam pišete na elektronski naslov: dekanat.pf@um.si

S spoštovanjem in prijaznimi pozdravi,

Organizacijski odbor posveta:
Prim. Jelka Reberšek Gorišek, dr. med.
Prof. dr. dr. h. c. mult. Vesna Rijavec, univ. dipl. prav.
Prof. dr. Vojko Flis, dr. med.
Prof. dr. Suzana Kraljić, univ. dipl. prav.
Asist. Urška Kukovec, univ. dipl. prav.