Dogodki

Mednarodna konferenca ob 15. letnici članstva Slovenije v EU na temo prihodnosti EU po Brexitu

Datum objave: 12.04.2019 | Datum poteka: 16.04.2019

Dogodek je potekel!

KDAJ: ponedeljek, 15. aprila 2019
KJE: Pravna fakulteta, Auditorium Maximum, Mladinska 9, 2000 Maribor

15. obletnico slovenskega članstva v EU na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru obeležujemo z enodnevno mednarodno konferenco na temo prihodnosti EU po Brexitu, ki jo bosta moderirali profesorici Pravne fakultete Univerze v Mariboru, red. prof. dr. Janja Hojnik in doc. dr. Petra Weingerl. Na konferenci, ki bo potekala v angleškem jeziku in se bo odvijala v ponedeljek, 15. aprila 2019, bodo sodelovali eminentni domači in tuji govorniki: prof. Stephen Weatherill, Univerza v Oxfordu, prof. Peter Grilc, Univerza v Ljubljani, prof. Catherine Barnard, Univerza v Cambridgeu, prof. Miguel Poiares Maduro, Evropski univerzitetni inštitut, prof. Rajko Knez, Ustavno sodišče RS, Univerza v Mariboru, dr. Marko Ilešič, Sodišče Evropske unije.

Kotizacije za udeležbo ni, na voljo je le še deset prostih mest, zato pohitite s prijavo, ki jo lahko opravite >> TUKAJ<<.

09:15               Session I

Prof. Stephen Weatherill, University of Oxford:

Is free movement law "over-constitutionalised"?

Prof. Peter Grilc, University of Ljubljana:

​​                        In search of equilibrium between human rights and fundamental economic freedoms

Prof. Catherine Barnard, University of Cambridge

Immigration issues after Brexit

Moderator: Prof. Janja Hojnik, University of Maribor

12:45               Session II

Prof. Miguel Poiares Maduro, European University Institute:

After Brexit?  What can the EU do for National Democracies and the Social Market Economy

Prof. Rajko Knez, Constitutional Court of Slovenia, University of Maribor:

Ethical duties, Trust and Solidarity – the three things I miss in Europe

Dr. Marko Ilešič, Court of Justice of the EU:

Fifteen years of experience – fifteen comments on the development of the CJEU case law: an insider’s view